Jest przetarg

0
205

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Piłsudskiego i Kolejowej w Kaniach.

To ważna informacja, jest to bowiem bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Duże natężenie ruchu nie tylko w kierunku Otrębus, ale również na trasie skręcających w lewo, z Warszawskiej w Piłsudskiego, powoduje zatrzymywanie ruchu, nerwowe reakcje kierowców i częste omijanie z prawej samochodów oczekujących na możliwość wykonania skrętu. Według statystyk policyjnych, na tym skrzyżowaniu w ciągu 2,5 roku doszło do 100 zdarzeń drogowych, w tym 8 wypadków i 92 kolizji. Ustawienie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej budzi sprzeciw wśród kierowców jadących przez Kanie tranzytem. Uważają, że wprowadzona sygnalizacja świetlna znacznie spowolni płynność ruchu. Ale oprócz kierowców tranzytowych jeżdżą tędy również mieszkańcy Kań, którzy chcą bezpiecznie wrócić do domu, natomiast obecna sytuacja im tego nie gwarantuje. Kierowcy jadący przez Kanie w kierunku Pruszkowa rano będą narzekali na spowolnienie ruchu, w drodze powrotnej jednak podziękują za światła.

Jeżeli spośród ofert, które mają zostać otwarte 2 lipca, uda się wyłonić wykonawcę, to prace budowlane powinny zostać ukończone do 30 listopada br. Na ten cel Marszałek Województwa Mazowieckiego zarezerwował w tegorocznym budżecie Województwa Mazowieckiego na realizację tego zadania inwestycyjnego 1,7 mln zł.