Irena Santor w Raszynie

92

Legenda polskiej sceny muzycznej wystąpi w hali sportowej Centrum Sportu Raszyn. Recital Ireny Santor odbędzie się 19 października o godzinie 19.15.

Przez dekady muzyka artystki była i nadal jest obecna w polskich domach. Irena Santor budzi sympatię publiczności, a jej piosenki cieszą się ogromną popularnością i niejednokrotnie znajdowały się na czele list przebojów. Wśród tych bardziej znanych należy wymienić utwory: „Zakochani”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Na prawo most, na lewo most” czy „Embarras”. Nie sposób wymienić wszystkich osiągnięć artystki. W 1961 roku Irena Santor zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Przez lata sięgała po kolejne laury. W 1976 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Santor ma na swoim koncie honorowe Grand Prix na KFPP Opole 1991, sześć lat później otrzymała Złotą Płytę za album „Miło wspomnieć”. W 2002 roku piosenkarka otrzymała Bursztynowego Słowika na Sopot Festival, a w 2007 roku Złotego Fryderyka za całokształt twórczości artystycznej.

Dokonania Ireny Santor robią ogromne wrażenie, a jeszcze większych dostarcza jej talent i twórczość. Artystka jest ponadczasowa, a jej piosenki trafiają do osób w każdym wieku. 19 października Santor zaśpiewa w hali sportowej Centrum Sportu Raszyn. Bilety dostępne są od 8 października na portalu biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury Raszyn. Cena 30 zł.