Infolinia dla mieszkańców

9

W związku z stanem zagrożenia epidemicznego, pruszkowski urząd uruchomił infolinię dla mieszkańców, która jest czynna w godzinach 8.00-22.00. Ponadto, wprowadzono zmiany w odbiorze zużytego sprzętu.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa wymaga od nas podjęcia zdecydowanych środków ostrożności. Urzędy wprowadziły zmiany w funkcjonowaniu. Zalecane jest załatwianie spraw poprzez platformę ePUAP, drogą mailową bądź ustalanie konieczności wizyt po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Ponadto, wszelkie płatności z tytułu podatków i innych opłat należy realizować elektronicznie.

W trudnej sytuacji pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Urząd miasta Pruszkowa postanowił uruchomić infolinię, która jest czynna w godzinach 8.00-22.00. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 735 88 99, a urzędnicy udzielą wszystkich niezbędnych wiadomości. – Nasza infolinia skierowana jest przede wszystkim dla naszych seniorów, którzy nie zawsze mogą szybko znaleźć potrzebne informacje w Internecie. Numer telefonu zostanie również rozpowszechniony w naszym mieście kanałami standardowymi. Na klatkach schodowych pojawią się plakaty z najważniejszymi numerami telefonów oraz informacjami dodatkowymi – informuje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Warto również wspomnieć, że w związku z pandemią koronawirusa został zawieszony odbiór zużytego sprzętu z domów i mieszkań. Zaplanowana na 28 marca zbiórka przedmiotów elektrycznych została przełożona na 25 kwietnia. Zbiórka odbędzie się na przeciwko marketu Lidl przy al. Wojska Polskiego.