Gospodarskim okiem

54

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza kontynuuje objazdy dróg powiatowych. Po wizycie w Nadarzynie, nadszedł czas na Pruszków.

Na terenie całego powiatu znajduje się blisko 167 kilometrów dróg powiatowych. W samym Pruszkowie to prawie 22 kilometry. Jak powszechnie wiadomo, drogi to temat, o którym można rozmawiać godzinami. Pomysłów jest wiele, a jeszcze więcej potrzeb w zakresie poprawy stanu nawierzchni bądź całkowitej modernizacji. Stąd inicjatywa starosty Krzysztofa Rymuzy, który chce się przyjrzeć drogom powiatowym.

6 marca odbyła się wizja w Pruszkowie. W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera i starosta Krzysztof Rymuza oraz pracownicy obu urzędów. Podczas rozmów poruszono kwestie związane z inwestycjami dotyczącymi ul. Sienkiewicza, Komorowskiej, Broniewskiego i Kościuszki. Kluczowe wydają się ustalenia względem przedłużenia ul. Sienkiewicza do ul. Sygietyńskiej. Włodarze podkreślili również istotę przebudowy ul. Komorowskiej oraz budowy ronda na skrzyżowaniu z ul. Pogodną. Miasto i starostwo mają współpracować w zakresie realizacji tego zadania.