Gminna witryna edukacyjna

0
162

Uczniowie nie chodzą do szkół, ale lekcje odbywają się online. Gmina Michałowice postanowiła udostępnić własną witrynę do zdalnego prowadzenia zajęć.

Szkoły zamknięte na cztery spusty. Uczniowie spędzają czas w domach, ale muszą realizować podstawę programową. Praca odbywa się poprzez lekcje online. Opinie na temat zastosowania tego rozwiązania są zróżnicowane. Wiele placówek nie było przygotowanych na podjęcie takiego kroku i nie miało odpowiedniej infrastruktury.

Naprzeciw obecnej sytuacji wyszła gmina Michałowice, która udostępniła własną platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. Witryna powstała w porozumieniu z dyrektorami wszystkich placówek oświatowych. Oprócz szkół podstawowych w Nowej Wsi, Michałowicach, Komorowie oraz liceum w Komorowie, do programu przystąpiły również przedszkola.

Platforma jest udogodnieniem dla uczniów i nauczycieli. Na stronie www.michalowice.pl/lekcje będą pojawiały się materiały edukacyjne. W dowolnym czasie i na wybranym urządzeniu dzieci i młodzież będą mogły obejrzeć trwające około 15 minut nagrania. W przypadku pytań uczeń może skontaktować się z nauczycielem poprzez e-dziennik bądź inny komunikator. Zaplanowano również zdalne lekcje powtórzeniowe dla ósmoklasistów i maturzystów. Z kolei na przedszkolaki czekają równie ciekawe materiały, na przykład instrukcje zajęć ruchowych, czytanie bajek czy atrakcje multimedialne. Nagrania można znaleźć również w serwisie Youtube wpisując frazę „lekcje online – Gmina Michałowice”. – Serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy w tej trudnej sytuacji stanęli na wysokości zadania – pomimo przeciwności losu i problemów technicznych. Podziwiam nauczycieli, którzy wykonują swój zawód z poczuciem powołania – podkreśla wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Uczniom nie pozostaje nic innego, jak korzystać z udostępnionych nagrań. – Sama z przyjemnością wysłuchałam lekcji przygotowanych przez naszych świetnych nauczycieli! – podkreśla wójt Pachecka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię