Gminna witryna edukacyjna

97

Uczniowie nie chodzą do szkół, ale lekcje odbywają się online. Gmina Michałowice postanowiła udostępnić własną witrynę do zdalnego prowadzenia zajęć.

Szkoły zamknięte na cztery spusty. Uczniowie spędzają czas w domach, ale muszą realizować podstawę programową. Praca odbywa się poprzez lekcje online. Opinie na temat zastosowania tego rozwiązania są zróżnicowane. Wiele placówek nie było przygotowanych na podjęcie takiego kroku i nie miało odpowiedniej infrastruktury.

Naprzeciw obecnej sytuacji wyszła gmina Michałowice, która udostępniła własną platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. Witryna powstała w porozumieniu z dyrektorami wszystkich placówek oświatowych. Oprócz szkół podstawowych w Nowej Wsi, Michałowicach, Komorowie oraz liceum w Komorowie, do programu przystąpiły również przedszkola.

Platforma jest udogodnieniem dla uczniów i nauczycieli. Na stronie www.michalowice.pl/lekcje będą pojawiały się materiały edukacyjne. W dowolnym czasie i na wybranym urządzeniu dzieci i młodzież będą mogły obejrzeć trwające około 15 minut nagrania. W przypadku pytań uczeń może skontaktować się z nauczycielem poprzez e-dziennik bądź inny komunikator. Zaplanowano również zdalne lekcje powtórzeniowe dla ósmoklasistów i maturzystów. Z kolei na przedszkolaki czekają równie ciekawe materiały, na przykład instrukcje zajęć ruchowych, czytanie bajek czy atrakcje multimedialne. Nagrania można znaleźć również w serwisie Youtube wpisując frazę „lekcje online – Gmina Michałowice”. – Serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy w tej trudnej sytuacji stanęli na wysokości zadania – pomimo przeciwności losu i problemów technicznych. Podziwiam nauczycieli, którzy wykonują swój zawód z poczuciem powołania – podkreśla wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Uczniom nie pozostaje nic innego, jak korzystać z udostępnionych nagrań. – Sama z przyjemnością wysłuchałam lekcji przygotowanych przez naszych świetnych nauczycieli! – podkreśla wójt Pachecka.