Głosuj i pomóż gminie wygrać 50 000 zł

0
68

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa przyzna nagrodę pieniężną gminie z najwyższą frekwencją w wyborach. Rusza akcja „Głosujesz? Zyskujesz!”.

Nagrodę w wysokości 50 tys. zł otrzyma ta gmina będąca członkiem Stowarzyszenia Metropolia Warszawa, która odnotuje najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Środki pochodzą ze składek członkowskich stowarzyszenia, które chce w ten sposób zmobilizować wyborców.

– W przypadku zarządzenia drugiej tury wyborów, wsparcie finansowe zostanie przekazane gminie, w której średnia frekwencja z obydwu tur będzie najwyższa – czytamy w uchwale zarządu SMW z 22 czerwca br.

– Wybory prezydenckie w Polsce tradycyjnie cieszą się w Polsce wysoką frekwencją. Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96%. a w drugiej – 55,3%. Rekordowy pod tym względem był rok 1995, kiedy to w obu turach frekwencja wyraźnie przekroczyła 60%. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę uda nam się przynajmniej zbliżyć do tego wyniku, a w wariancie optymistycznym – pobić go – mówi wiceprezes stowarzyszenia, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Akcja SMW promowana jest w mediach społecznościowych pod hasłem „Głosujesz? Zyskujesz!”. – Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak i z kryzysem gospodarczym – podkreśla skarbnik stowarzyszenia, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Stowarzyszenie zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy: Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Żabia Wola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię