Działkowa z umową

0
250

Ważny krok w stronę budowy ul. Działkowej na odcinku od realizowanego tunelu do ul. Dębowej w Pruszkowie. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą.

Każdy, kto dobrze zna stan ulicy Działkowej, doskonale wie, że jej przebudowa jest więcej niż konieczna. Mieszkańcy narzekają i z nadzieją patrzą przyszłość. Nie od dziś. Sprawa znana jest od dłuższego czasu, jednak występowały problemy, aby zmienić ten stan rzeczy. W związku z przebudową podmiejskiej linii kolejowej 447, a co za tym idzie budową tunelu pod torami PKP,  miasto chce stworzyć odpowiednie warunki mieszkańcom do przemieszczania się.  W poniedziałek 13 maja wykonano ważny krok. Prezydent Paweł Makuch wraz z zastępcą Konradem Sipierą podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Działkowej.

W postępowaniu przetargowym magistrat otrzymał dwie oferty. Za wykonanie projektu zwycięska firma otrzyma blisko 95 tys. zł. Na realizację zadania przewidziano 18 miesięcy od podpisania umowy.

Zakres rzeczowy prac obejmuje budowę ul. Działkowej wraz z odwodnieniem, budowę ronda na skrzyżowaniu wspomnianej drogi z ulicami Akacjową i Młodości, a także wykonanie ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszego po obu stronach drogi. Pojawią się również zatoki autobusowe i postojowe.