Drogi na celowniku

0
144

Władze Pruszkowa podpisały umowę na projekty ul. J. Kowalskiego, ul. T. Danielewicz i ul. Szarych Szeregów. Z kolei powiat pruszkowski szykuje się do modernizacji ulic Powstańców i Gomulińskiego.

W przypadku działań prowadzonych przez pruszkowski magistrat, na namacalne efekty inwestycji trzeba będzie poczekać. Chodzi o budowę trzech dróg, jednak to dopiero początek całego procesu. Miasto podpisało umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego ulic Kowalskiego, Danielewicz i Szarych Szeregów. Warto dodać, że zamówienie obejmuje również przeprowadzenie badań natężenia ruchu.

W ramach inwestycji planowana jest budowa jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Kolejnym elementem zamówienia będzie wykonanie kanalizacji deszczowej, a w ul. Kowalskiego wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Ponadto, przygotowany zostanie projekt zieleni, a oświetlenie uliczne będzie przebudowane.

Zanim zatem na drogach pojawi się nowa nawierzchnia, powstanie projekt. Termin wykonania dokumentacji wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację to drugi kwartał 2021 roku. Koszt opracowania projektu to ponad 265 tys. zł.

Kolejne umowy na inwestycje drogowe zawarł Powiat Pruszkowski. 3 grudnia starosta Krzysztof Rymuza i wicestarosta Zdzisława Zielińska złożyli podpisy pod stosownymi dokumentami na konserwację nawierzchni ul. Powstańców i ul. Gomulińskiego w Pruszkowie. Koszt całego zadania to blisko 680 tys. zł, a efekt działań powinien być widoczny jeszcze przed świętami.

Wcześniej władze powiatu podpisały umowę na wykonanie nakładek na ul. Sportowej w Raszynie i ul. Młochowskiej w Rozalinie. Wykonawca prowadzi prace modernizacyjne. Wartość zamówienia to ponad 940 tys. zł.