Droga ścieżka

56

Magistrat przymierza się do budowy ścieżki rowerowej na ul. Warszawskiej. Problem stanowią jednak finanse.

Wiosna już zadomowiła się w przyrodzie. Wszystko budzi się do życia, człowiek zyskuje więcej energii. Myślimy o tym, żeby korzystać ze słońca, które wygląda zza chmur i coraz częściej stawiamy na aktywność. Jedni biegają, inni ruszają na rowery. W tę stronę postanowił iść piastowski magistrat, który przymierza się do modernizacji ul. Warszawskiej w zakresie budowy ścieżki rowerowej i chodnika, czyli z myślą o pieszych i rowerzystach.

Początek ciągu planowany jest po północnej stronie ul. Warszawskiej w rejonie wschodniego wlotu ronda im. Kaczorowskiego. Warto nadmienić, że ścieżka do skrzyżowania z ul. Hallera projektowana jest jako element przylegający do chodnika. Dalszy fragment, do końca przed skrzyżowaniem z ul. Matejki, będzie ciągiem pieszo-rowerowym z rozdzieleniem na ścieżkę i chodnik. Poszerzone zostaną wyspy dzielące na skrzyżowaniach oraz pas dzielący w ciągu ul. Warszawskiej. Kolejnym elementem inwestycji jest chodnik, który połączy ciąg pieszy biegnący wzdłuż ul. Powstańców Warszawy z chodnikiem w rejonie zatoki postojowej.

Pojawia się jednak pewien problem. Urzędnicy otworzyli cztery oferty, które wpłynęły w wyznaczonym terminie. Wszystkie propozycje znacznie przekraczają środki przeznaczone na budowę ścieżki. Piastowski magistrat przygotował 800 tys. zł, tymczasem najniższa oferta wynosi 1,2 mln zł. Ta sytuacja może wpłynąć na przesunięcie inwestycji ze względu na konieczność ogłoszenia kolejnego przetargu. Dotychczas zakładano, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca sierpnia br.

Niebawem miasto powinno wyłonić wykonawcę przebudowy ulic Fałata i Przerwy-Tetmajera. Urząd otrzymał aż osiem ofert na realizację zadania.