Dotacja na sprzęt informatyczny

0
224

Blisko 41 tys. zł dofinansowania dla Powiatu Pruszkowskiego. Środki zostaną przeznaczone na modernizację pracowni informatycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pruszkowie.

Nowoczesne technologie dają szerokie możliwości w prowadzeniu zajęć. Nie chodzi tylko o komputery, ale również tablice interaktywne czy odpowiednie oprogramowanie. Wiadomo, że wraz z biegiem czasu sprzęt zużywa się. Nie inaczej jest w przypadku pracowni informatycznej w pruszkowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Placówka może liczyć na nowy sprzęt, a to za sprawą dotacji, którą otrzymał Powiat Pruszkowski.

Prawie 41 tys. zł trafiło do jednostki powiatowej z budżetu województwa mazowieckiego z „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Stosowne dokumenty dotyczące dofinansowania podpisali wicestarosta pruszkowski Zdzisława Zielińska, członek zarządu powiatu Agnieszka Kuźmińska oraz naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów Izabella Jabłońska-Makowska.

Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu informatycznego, m.in. zestawów komputerowych, drukarek, serwera, tablicy interaktywnej, urządzeń zastępujących mysz, stolików, foteli i oprogramowania. Pracownia informatyczna zyska nową jakość, na czym skorzystają przede wszystkim dzieci i młodzież. Nowoczesny i sprawny sprzęt to bez wątpienia ważne narzędzie edukacyjne.

Warto przypomnieć, że planowana jest budowa nowej siedziby SOSW przy ul. Wapiennej w Pruszkowie. Powiat może liczyć na wsparcie finansowe. W czerwcu starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i prezes zarządu Fundacji Pruszyńscy Krzysztof Pruszyński podpisali list intencyjny w tej sprawie. Obecny stan budynku pozostawia wiele  do życzenia. Inwestycja ma być dwuetapowa. W ramach pierwszego planowana jest rozbiórka starych elementów i wybudowanie części dydaktycznej wraz z salą sportową. Podczas realizacji drugiej części zniknie obecny budynek, powstanie internat. Obecnie procedury są na etapie przeprowadzania przetargu.