Dostali czeki

84

Ponad 20 milionów na drogi dla samorządów z powiatu pruszkowskiego. Włodarze otrzymali symboliczne czeki od wojewody Zdzisława Sipiery.

W 49. wydaniu Przeglądu Regionalnego informowaliśmy o środkach, które samorządy otrzymały z Funduszu Dróg Samorządowych. Bez wątpienia to cenny zastrzyk gotówki dla gmin realizujących kolejne inwestycje związane z infrastrukturą drogową. 27 września samorządowcy odebrali symboliczne czeki z rąk wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Zajęte ręce mieli włodarze Raszyna. Wójt Andrzej Zaręba wraz z zastępcą Michałem Kucharskim odebrali aż trzy czeki, który łączna wartość opiewa na ponad 4,5 mln zł. Najwięcej środków z funduszu popłynęło do Pruszkowa. Miasto otrzymało ponad 10 mln zł na rozbudowę ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania z al. Wojska Polskiego oraz na modernizację ul. Stalowej. Czek na nieco ponad 2 mln zł odebrał burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski. Z kolei gmina Michałowice, reprezentowana przez wójt Małgorzatę Pachecką, pozyskała blisko 1,8 mln zł. Do Powiatu Pruszkowskiego trafił czek w wysokości 1 473 012 zł, który odebrał starosta Krzysztof Rymuza.