Dofinansują bezpieczeństwo

153

Powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 78 tys. zł na działania związane z bezpieczeństwem na drogach.

Powiat pruszkowski otrzymał dotację w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Uzyskanie dofinansowania tym bardziej cieszy władze powiatu, że pruszkowski projekt został wyłoniony spośród aż 319 złożonych wniosków. 21 maja w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji członek zarządu Grzegorz Kamiński otrzymał promesę na dofinansowanie.

Działania zostały podzielone na dwie części. Etap pierwszy zakłada budowę nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bolesława Prusa i Pogodnej. Drugą częścią działań będzie edukacja i profilaktyka w zakresie prawidłowych zachowań w pobliżu przejść dla pieszych i na samych pasach. Uświadamianie odpowiedniego postępowania na drodze jest niezwykle istotne. W końcu chodzi o najwyższą wartość, czyli zdrowie i życie ludzkie. Działania edukacyjne w głównej mierze mają objąć dzieci, młodzież, kierowców i seniorów. Całkowita wartość projektu to ponad 220 tys. zł.

O budowie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic B. Prusa i Pogodnej mówiło się od dłuższego czasu. Na początku roku starostwo przeprowadziło przetarg na realizację zadania i wyłoniło wykonawcę. Na wlotach wspomnianych dróg pojawiły się klasyczne światła. Uwzględniono również pieszych i rowerzystów, którzy korzystają ze ścieżki. Wystarczy nacisnąć przycisk zapotrzebowania i poczekać na zmianę świateł.