Długa droga do placu zabaw

132

Na terenie Przedszkola nr 9 przy ul. Moniuszki w Pruszkowie ma powstać plac zabaw. Wydaje się, że miasto jest coraz bliżej realizacji zadania. Jednak od decyzji do realizacji jeszcze długa droga.

Plac zabaw dla dzieci to ogromna atrakcja. Pomysł budowy placu zgłosili mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto przystąpiło więc do działania, jednak realizacja zadania przypadła dopiero na jesień. Pruszkowscy urzędnicy napotkali utrudnienie. – Zadanie będzie realizowane w okresie jesiennym z uwagi na fakt, iż dwukrotnie ogłaszany przetarg na wykonanie nie wyłonił wykonawcy zadania. Pierwszy przetarg odbył się 2 lipca, podczas którego złożona została jedna oferta, przewyższająca wartość posiadanych środków o ponad 100 000 zł – informuje Michał Landowski, zastępca prezydenta miasta Pruszkowa. – W kolejnym przetargu, który odbył się 27 lipca uczestniczył jeden oferent. Po ogłoszeniu wyników postępowania wycofał się z podpisania umowy. Z uwagi na fakt, iż oferty składane przez wykonawców znacznie przewyższały środki przeznaczone w budżecie na ten cel, zdecydowano o zmniejszeniu zakresu prac – uzupełnia Landowski.

Ostatecznie miasto zdecydowało się zmniejszyć zakres robót i ogłosiło zapytanie ofertowe. Zgłosiła się jedna firma, która za wykonanie zadania otrzyma ponad 147 tys. zł. Na budowę placu zabaw wykonawca będzie miał osiem tygodni. Na nowe zabawki dzieciom przyjdzie więc poczekać. Jeśli zima będzie łagodna, może z nich skorzystają, ale jesienią też nie powinny się nudzić. – W chwili obecnej na terenie przedszkola znajdują się różnego rodzaju urządzenia odpowiednie dla rozwoju dzieci – podkreśla zastępca prezydenta Pruszkowa.

W ramach inwestycji na terenie Przedszkola nr 9 planowany jest montaż pięciu urządzeń zabawowych – piaskownicy, zestawu lokomotywa, piramidy, huśtawki wahadłowej podwójnej oraz huśtawki wagowej sprężynowej. Wykonana zostanie również bezpieczna nawierzchnia pod urządzeniami. Na terenie placu zabaw będą również trzy ławki.