Czy w Pruszkowie powstanie wiadukt?

0
150

W 2021 roku planowane jest rozpoczęcie budowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Przedstawiciele Pruszkowa, Piastowa i powiatu pruszkowskiego będą starać się o dofinansowanie inwestycji.

Planowany wiadukt ma połączyć ulice Grunwaldzką i Broniewskiego na pograniczu Pruszkowa i Piastowa. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego. Sprawa inwestycji dyskutowana jest od dłuższego czasu, a zaangażowane są w nią Pruszków, Piastów, powiat pruszkowski i PKP PLK. W związku z tym samorządy musiały zawrzeć stosowne porozumienia, które umożliwiają realizację kolejnych kroków związanych z projektem czy też uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń.

Sprawa budowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Grunwaldzkiej nabiera tempa. Starosta pruszkowski wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. 19 czerwca przedstawiciele Pruszkowa, Piastowa i powiatu spotkali się, aby przedyskutować temat planowanej inwestycji. Wiadomo, że dla samorządów ma ona kluczowe znaczenie. – Budowa nowego połączenia przez tory PKP to priorytet – podkreśla Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Czytaj także: Tężnia została uruchomiona

Celem jest realizacja robót budowlanych w latach 2021-2023. Samorządowcy będą chcieli uzyskać dofinansowanie na realizację inwestycji, której szacunkowy koszt to ponad 18 milionów złotych.

Warto również wspomnieć, że Pruszków planuje przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Chodzi o drogę dojazdową do planowanego wiaduktu. Inwestycja ma polegać na przebudowie ulicy od projektowanej przeprawy do Al. Jerozolimskich. Działania obejmą modernizację nawierzchni, budowę chodników, ciągów rowerowo-pieszych, oświetlenia i odwodnienia. Miasto przeprowadziło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Na ten cel przygotowano 120 tys. zł, a złożone oferty są zdecydowanie wyższe. Pozostaje czekać na rozstrzygnięcie przetargu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię