Czekają na światłowód

205

Trwa rozbudowa infrastruktury światłowodowej w gminie Michałowice. Niebawem podłączenie do sieci zyska 270 nieruchomości w Komorowie, tegoroczne plany dotyczą również Reguł, Nowej Wsi oraz Granicy.

Coraz więcej gospodarstw domowych podłącza się do sieci światłowodowej. Trudno się temu dziwić, ponieważ rozwiązanie to ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim należy podkreślić przepustowość. Transfer danych jest błyskawiczny. Co istotne, światłowód jest odporny na zakłócenia, więc pogoda nie jest przeszkodą. W dzisiejszych czasach narażeni jesteśmy na cyberprzestępczość. Konstrukcja światłowodu sprawia, że włamywacz napotka na trudności z wyciągnięciem danych. Z punktu widzenia bezpieczeństwa domowego ważne jest, że światłowód nie ulega nagrzaniu.

Gmina Michałowice czyni starania w kwestii zwiększenia liczby gospodarstw podłączonych do sieci światłowodowej. Podczas spotkania z przedstawicielami Orange omówiono tę kwestię. Władzom gminy zależy, aby działania związane z rozbudową infrastruktury były skoordynowane z inwestycjami drogowymi. Dzięki temu w modernizowanych ulicach tworzony byłby kanał technologiczny pod światłowód.

Niebawem podłączonych do sieci ma zostać 270 nieruchomości w Komorowie (Strzecha Polska). W tym roku planowane są działania w zakresie światłowodów w Regułach i Nowej Wsi, a następnie w Granicy. – W pierwszej kolejności dostęp do Internetu światłowodowego będzie uruchamiany dla osób, które złożyły deklaracje chęci przyłączenia do sieci. Ważne jest, że Orange wciąż zbiera informacje, kto jest zainteresowany podłączeniem do Internetu, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili, aby przesłali dokumenty do Orange. Pamiętajmy, że im więcej deklaracji z danego regionu, tym Orange szybciej zbuduje infrastrukturę światłowodową – informuje Wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Zainteresowani mogą pobrać deklarację pod adresem: https://www.michalowice.pl/…/870…/lib/deklaracjaOrange_1.pdf.

Zeskanowany formularz należy przesłać na adres: bądź pocztą tradycyjną: ORANGE POLSKA, Al. Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa, z dopiskiem „Rozwój Współpracy Regionalnej-Deklaracje”.