Czas na rower

4

Ruszyły przygotowania do kolejnego sezonu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 100 jednośladów.

Silny wiatr i opady – tak wyglądała aura w ostatnich dniach. Wszyscy wypatrują cieplejszych dni i nadejścia wiosny, aby móc aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Władze Pruszkowa rozpoczęły przygotowania do startu kolejnego sezonu roweru miejskiego. Magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na dostawę i uruchomienie systemu.

To już kolejny sezon, w którym mieszkańcy będą mogli korzystać z roweru miejskiego. Przypomnijmy, że pojawił się on w Pruszkowie 4 września 2017 roku. Początkowo był to program pilotażowy, w którym mieszkańcy mieli do dyspozycji sześć stacji i 48 rowerów. System spotkał się z zainteresowaniem, a więc w kolejnym roku liczba jednośladów wzrosła. W ostatnim sezonie do dyspozycji mieszkańców było 13 stacji i 106 rowerów. Podobnie ma być w tym roku.

System Pruszkowskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 13 stacji rowerowych, które będą wyposażone w terminal z panelem informacyjnym i sterującym. Do użytkowania przewidziano 106 rowerów, ale stojaków będzie 159. Wynika to z faktu, że mieszkańcy będą mogli zostawić sprzęt w dowolnym punkcie. Stacje rowerowe pojawią się: w rejonie stacji WKD Pruszków, przy ul. Plantowej na osiedlu Staszica, w Parku Mazowsze, na skrzyżowaniu ulic Promyka i Robotniczej, na terenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, w rejonie ul. Zdzisława, przy ul. Spacerowej, przy PKP – ul. Kościuszki i parking przy ul. Waryńskiego, w Parku Żwirowisko, przy ul. Gałczyńskiego, przy al. Niepodległości oraz w parku przy ul. Mickiewicza.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania systemu poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Wiadomo, że Pruszkowski Rower Miejski będzie działał do 30 października. Już teraz można przygotować się do startu sezonu. Aby korzystać z systemu, należy zarejestrować się na stronie pruszkowskirower.pl.