Czas na remont

0
215

Uczniowie ruszyli na wakacje, ale w szkołach będzie się działo. Gmina Michałowice planuje remonty w placówkach oświatowych.

Dzieci i młodzież odpoczywają oraz korzystają z uroków lata. Morze, góry, wyjazdy zagraniczne, obozy sportowe – paleta atrakcji jest szeroka. We wrześniu uczniowie wrócą do szkolnych ławek, ale być może będą zaskoczeni zmianami, jakie zajdą w ich placówkach. Bo w wakacje w murach szkolnych praca wre. Przede wszystkim samorządy decydują się wtedy na niezbędne remonty. Tak jest właśnie w przypadku gminy Michałowice.

W szkole w Nowej Wsi szykuje się sporo zmian. Przewidziano m.in. modernizację schodów, wymianę okien na korytarzu. Modernizacja dotknie również łazienki, pokój nauczycielski, salę biologiczną. Z kolei w bibliotece i czytelni planowana jest wymiana oświetlenia. Również budynek szkoły w Komorowie czeka remont. W placówce planowana jest modernizacja sześciu sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego, pokoju pedagoga, sklepiku oraz korytarza.

W nowej odsłonie zaprezentuje się również szkoła w Michałowicach. Podczas wakacji przeprowadzony zostanie remont jednej z sal oraz dwóch łazienek. Na tym nie koniec. Gmina chce również zmodernizować salę gimnastyczną, aby zapewnić uczniom komfortowe warunki do rekreacji. Na końcowy efekt trzeba będzie poczekać, bo sprawa znajduje się na etapie formalnym. Planowana inwestycja będzie podzielona na dwie części.