Cyfrowe szkolenia

171

Mieszkańcy Gminy Raszyn będą mieli szansę poszerzyć kompetencje w zakresie korzystania z Internetu. Raszyński samorząd otrzymał na ten cel 150 tys. zł w ramach programu „J@ w Internecie”.

Może się wydawać, że korzystanie z sieci stało się niemal codziennością. Z pewnością tak jest w przypadku ludzi młodych, jednak dla osób starszych Internet ma wiele tajemnic. Dlatego nie brakuje programów, które pomagają poszerzyć wiedzę w zakresie korzystania z sieci. Program „J@ w Internecie” to pakiet szkoleń pozwalających zdobyć kompetencje w zakresie obsługi Internetu oraz e-usług publicznych, a także nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Dziś sprawne poruszanie się w sieci jest niezwykle cenne. Coraz więcej spraw możemy załatwić w Internecie. Niezbędną wiedzę w tym zakresie będą mogli zyskać mieszkańcy gminy Raszyn, która uzyskała dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

– Otrzymaliśmy 150 tys. zł na cele związane z poszerzaniem kompetencji cyfrowych. Możemy w tym zakresie liczyć na Fundację Legalna Kultura, która jest operatorem programu. Chcemy stworzyć mieszkańcom możliwość poszerzenia wiedzy oraz zyskania umiejętności na płaszczyźnie korzystania z sieci internetowej. W ramach szkoleń, które rozpoczną się w listopadzie mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w zajęciach i zdobywać nowe kompetencje. Warto dodać, że program realizowany będzie w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Nadarzyn-Raszyn-Michałowice”. Dla naszych mieszkańców szkolenia są darmowe. Zachęcam do wzięcia w nich udziału – tłumaczy Michał Kucharski, Zastępca Wójta Gminy Raszyn.

Na programie skorzysta również Szkoła Podstawowa w Raszynie. – W ramach projektu placówka otrzyma 15 komputerów przenośnych. Nowy sprzęt z pewnością przyda się również naszym uczniom – mówi Kucharski.