Chipowanie psów

271

W Piastowie trwa akcja bezpłatnego chipowania psów. Warto skorzystać z okazji!

Nasz czworonożny przyjaciel potrafi być ciekawy świata i niepostrzeżenie może się oddalić podczas spaceru czy wykorzystać otwartą bramę. W wielu przypadkach zapewne zna drogę do domu, jednak po co narażać się na niepotrzebny stres. Dzięki małemu chipowi wszczepionemu naszemu pupilowi, możemy być spokojniejsi. Wystarczy poświęcić chwilę, aby mikroskopijny procesor trafił pod skórę psa. Następnie numer chipa rejestrowany jest w ogólnopolskiej bazie danych. Gdy nasz zwierzak zaginie, bez problemu będzie można sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Warto mieć tzw. święty spokój? Odpowiedź nasuwa się sama.

O komfort swój i pupili mają okazję zadbać mieszkańcy Piastowa. Trwa akcja bezpłatnego chipowania psów. Wystarczy zgłosić się do jednej z dwóch lecznic. Pierwsza to gabinet Dr. Skowrona, mieszczący się przy ul. Harcerskiej 22, druga – gabinet Dr. Chabrosa, zlokalizowany  przy ul. Słońskiego 1a.

Warto wspomnieć, że akcja sponsorowana jest przez Piastowskie Stowarzyszenie Bezpieczny Pies.

Pamiętajmy, że w przypadku zaginięcia psa zawsze można również przygotować ogłoszenie. Warto, aby było kompletne i zawierało takie informacje jak: zdjęcie, opis, miejsce i okoliczności zaginięcia oraz kontakt. Pomocą służy również piastowskie stowarzyszenie: 784 402 660. Z kolei w przypadku znalezienia błąkającego się psa, należy go właściwie zabezpieczyć (smycz, pasek bądź wpuścić na podwórko). Można przygotować ogłoszenie i zamieścić je w mediach społecznościowych. Jeśli nie będzie odzewu, warto poinformować służby – policję, Stowarzyszenie Bezpieczny Pies bądź Urząd Miasta.