Bulwary na Warszawskiej?

0
152

Burmistrz Milanówka pochwalił się swoim nowym pomysłem. Powstało wstępne studium utworzenia bulwarów na ulicy Warszawskiej.

Bulwary miałyby powstać w rejonie poczty i dworca PKP. Z opublikowanych wizualizacji wynika, że koncepcja projektantów zakłada unowocześnienie tego miejsca. Na odcinku od ul. Piłsudskiego do dworca PKP ulica zostałaby wyłączona z ruchu kołowego, na środku zaś utworzone zielone wyspy, fontanna i miejsca odpoczynku. Nowoczesną bryłę zyskałby również budynek dworca PKP, przy którym powstałyby miejsca parkingowe.

Wyłączenie części ulicy Warszawskiej z ruchu zmieni oczywiście układ komunikacyjny tej części miasta. Jeżeli w dni targowe ulica Krzywa miałaby być dalej wyłączana z ruchu, to dojazd do Warszawskiej wiązałby się z dość dużym objazdem i przerzuceniem dużego ruchu na wąskie uliczki Milanówka, przy których dotychczas chętnie parkowali mieszkańcy robiący zakupy na targowisku. Jeżeli wprowadzi się zakaz parkowania, rodzi się pytanie, gdzie będą mogli wówczas pozostawić swoje pojazdy, bo przecież parking przy targowisku jest zdecydowanie za mały. Również z ulicy Warszawskiej, po wyłączeniu z ruchu, zniknęłaby część miejsc parkingowych. Z pewnością sytuację poprawiłaby budowa parkingu P&R, ale tego jak na razie nie ma.

Zamieszczenie wizualizacji na Facebooku Urzędu Miasta ma charakter sondażowy, burmistrz chciałby bowiem poznać opinię mieszkańców, czy ten pomysł im się spodoba. Trzeba przyznać, że idea jest dość kontrowersyjna, zakłada bowiem wprowadzenie nowoczesnej architektury do zabytkowej zabudowy miasta, co w dość istotny sposób zmienia charakter tego miejsca. Trudno będzie burmistrzowi przekonać do tej koncepcji miejskich radnych, którzy mają dość ortodoksyjne podejście do zabytkowego charakteru miasta.

Czy uda się ten pomysł zrealizować? Czas pokaże.