Budują świetlicę w Kaniach

55

Po świetlicach w Owczarni i Domaniewie, przyszedł czas na obiekt w Kaniach. Gmina rozpoczyna budowę przy ul. Piłsudskiego. Trwają roboty przygotowawcze.

Świetlica powstanie na liczącej 3000 m2 działce , którą gmina pozyskała w 2015 r. Na początku lutego br. ogłoszono przetarg. W połowie marca udało się podpisać umowę z wykonawcą. Firma MKL-BUD sp. z o.o. z Warszawy podjęła się realizacji projektu za kwotę ponad 2,7 mln zł.

Nowy budynek ma mieć 429 m2, w tym 404 m2 powierzchni użytkowej. Na dwóch kondygnacjach znajdą się m.in. dwie pracownie, aneks kuchenny, sala główna oraz toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia do zajęć mają mieć charakter wielofunkcyjny. Na poddaszu powstanie również pomieszczenie techniczne. Projekt zakłada też budowę obszernego tarasu oraz wiaty śmietnikowej.

– Budynek będzie miał nowoczesną formę – o prostej i zwartej bryle, z tarasem pod dachem budynku świetlicy. Powstanie przy nim parking z 17 miejscami, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami, plac zabaw, siłownia plenerowa dla dorosłych, wiata na 20 rowerów. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom świetlicy, ruch samochodowy, rowerowy i pieszy na terenie działki zostanie oddzielony – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.

Świetlica w Kaniach ma pełnić przede wszystkim rolę integracyjną dla lokalnej społeczności. Ma być pewnego rodzaju „małym ośrodkiem kultury”, w którym mieszkańcy będą mogli realizować różnego rodzaju inicjatywy społeczne, uczestniczyć w wydarzeniach czy zajęciach kulturalnych oraz zbudować sąsiedzkie więzi.

Teren budowy został już przekazany wykonawcy, który rozpoczął prace przygotowawcze. Obecnie na działce przy ul. Piłsudskiego trwają prace geodezyjne oraz wycinka krzaków i zarośli. Ruszyła również budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej. Zgodnie z umową, obiekt ma powstać do końca sierpnia przyszłego roku. Na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wykonawca ma czas do 30 września 2021 r.