Budowa „Parkuj i Jedź”

0
623

Rozpoczęły się prace związane z budową „Parkuj i Jedź” w pobliżu Urzędu Gminy Michałowice w Regułach.

O potrzebie wykonania parkingu mówiło się od pewnego czasu. W ubiegłym roku gmina Michałowice pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1,2 mln zł. Przeprowadzono procedury formalne i wyłoniono wykonawcę zadania. Nadeszła wiosna i wystartowały roboty ziemne. Na terenie nieopodal Urzędu Gminy i posterunku policji pojawił się sprzęt, który przygotowuje teren pod dalsze działania.

Z pewnością parking ułatwi życie mieszkańcom gminy. Będą mogli zostawić samochód i udać się do kolejki WKD, aby dojechać do pracy do Warszawy bądź w kierunku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego. Co istotne, „Parkuj i Jedź” powstaje z myślą nie tylko o kierowcach, ale i rowerzystach. Planowane jest wykonane 45 miejsc dla jednośladów. Udogodnieniem dla korzystających ma być system monitorowania zajętości. Przy wjeździe każdy otrzyma informację o licznie wolnych miejsc.

Teren zostanie wyposażony w 16 ławek, w tym cztery z możliwością ładowania telefonów komórkowych. Na parking będzie można dostać się od ul. Kuchy oraz od al. Powstańców Warszawy. Władze gminy zakładają, że z parkingu będzie można korzystać już w czerwcu.