Bitwa o wozy wygrana. Michałowice z promesą z ministerstwa

0
129

3 lipca w samo południe, podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Urzędu Gminy Michałowice odebrali promesę o maksymalnej wartości 800 tys. zł na zakup wozu strażackiego dla  gminy.

Dzięki obywatelskiej mobilizacji mieszkańców, gmina Michałowice uzyskała najwyższą frekwencję w I turze wyborów prezydenckich w woj. mazowieckim – 81,2%, co oznacza wygraną w akcji Bitwa o wozy na Mazowszu.

3 lipca w samo południe, podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Urzędu Gminy Michałowice odebrali promesę o maksymalnej wartości 800 tys. zł na zakup wozu strażackiego dla gminy.
fot. Urząd Gminy Michałowice

Samochód otrzyma jednostka OSP Nowa Wieś.

Frekwencja 81,2 % daje 6. miejsce w Polsce. Przed Michałowicami uplasowały się same nadmorskie gminy, m.in. gm. Rewal z wynikiem 85,9 %, gm. Mielno – 84,9% i m. Łeba – 84,9 %.

Bitwa o wozy będzie kontynuowana w II turze wyborów. W drugiej odsłonie promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją na terenie dawnych województw (sprzed reformy 1999 r.). Do wygrania będzie więc 49 wozów. Gminy, które wygrały pierwszą edycję, nie będą brane pod uwagę w drugiej, więc Michałowice nie mogą liczyć na drugi wóz. Szanse będzie miała jednak Podkowa Leśna, której do wygranej zabrakło zaledwie około 0,5% głosów.

Czytaj również: Wyniki głosowania w I turze w powiatach pruszkowskim i grodziskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię