Bezpłatna pomoc prawna

0
158

Od poniedziałku 17 czerwca mieszkańcy gminy Brwinów, których nie stać na komercyjną pomoc prawną, mają możliwość uzyskania pomocy prawnika z nowo uruchomionym punkcie.

W Brwinowie, przy ulicy Turystycznej 4, uruchomiony został punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w którym dyżury będą pełnili radcowie prawni oraz adwokaci wyznaczeni przez Okręgową Izbę Radców Prawnych oraz Okręgową Radę Adwokacką.

Jest to kolejny punkt tego typu uruchomiony przez powiat pruszkowski. Niezbędny do tego celu lokal udostępniła gmina Brwinów. Na terenie powiatu pruszkowskiego utworzonych zostało już cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej – w Pruszkowie, Raszynie, Piastowie i Opaczy Kolonii, oraz dwa punkty bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego – w Pruszkowie oraz Brwinowie.

– To jedna z moich inicjatyw, które chciałem zrealizować, startując w wyborach samorządowych do rady powiatu, i udało się w miarę szybko – mówi Grzegorz Kamiński, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Aby uzyskać bezpłatną pomoc prawną oraz poradę obywatelską, należy złożyć wcześniej pisemne oświadczenie, z którego wynika, że wnioskującego nie stać na odpłatną usługę prawną. Oprócz oświadczenia należy umówić się na spotkanie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem telefonicznie pod numerem 22 738 14 63 lub mailowo pod adresem . Kobiety w ciąży przyjmowane są poza kolejnością.

Osobom, którym niepełnosprawność ruchowa uniemożliwia osobiste dotarcie do punktu oraz osobom mającym trudności w komunikowaniu, nieodpłatna pomoc prawna może być udzielana również poza punktem lub też za pośrednictwem telefonu czy Internetu. O zaistnieniu takiej konieczności należy poinformować podczas umawiania się na spotkanie.

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Brwinowie mieści się w budynku na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Turystycznej 4, a czynny jest:

poniedziałki – w godz. 10.00–14.00;

wtorki – w godz. 14.00–18.00;

środy – w godz. 10.00–14.00;

czwartki – w godz. 14.00–18.00;

piątki – w godz. 10.00–14.00.

Dokładne informacje na temat udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie pruszkowskim znajduje się na  stronie http://www.powiat.pruszkow.pl/nieodplatna-pomoc-prawna.