Autobusy nie na czas

131

Rozkład jazdy to jedno, rzeczywistość jednak często pokazuje coś innego. Pruszkowianie zwracają uwagę na opóźnienia autobusów. Urząd planuje wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy.

Na terenie Pruszkowa funkcjonuje aż siedem linii autobusowych. Mieszkańcy dostrzegają jednak szereg kwestii, które wymagają zainteresowania i modyfikacji. Do pruszkowskiego Urzędu Miasta wpływają liczne wnioski. Przede wszystkim dotyczą potrzeby uruchomienia nowych tras czy zwiększenia częstotliwości funkcjonowania linii. Pojawiają się wnioski o zmiany rozkładów jazdy i dopasowania godzin kursów do m.in. rozkładu SKM. Do magistratu trafiają również skargi dotyczące funkcjonowania komunikacji, które – jak zapewnia Urząd – są natychmiast wyjaśniane z przewoźnikiem.

Urzędnicy zapewniają, że robią wszystko, aby komunikacja zaspokajała potrzeby mieszkańców. Uruchomiono dodatkowe linie 2 BIS, 3 BIS i 6 BIS, a także zwiększono częstotliwość kursowania autobusów. Umowa z obecnym przewoźnikiem obowiązuje do końca czerwca 2020 roku.

Podstawowym problemem, zwłaszcza w godzinach szczytu, są opóźnienia w kursowaniu komunikacji. To przede wszystkim skutek korków. – Oddziałuje to bardzo mocno na funkcjonowanie naszej komunikacji miejskiej. Na części linii czas przejazdu został tak dobrany, aby uwzględnić możliwe opóźnienia. Nie wszystkie sytuacje na drogach jesteśmy w stanie przewidzieć. Reagujemy na każdą uwagę czy skargę pasażera, każda sytuacja jest wyjaśniana na bieżąco z przewoźnikiem – tłumaczy Monika Michlewicz z pruszkowskiego urzędu. – W najbliższym czasie będą wprowadzane zmiany rozkładów jazdy autobusów całej komunikacji miejskiej, zamierzamy między innymi uwzględnić zmiany w tych kursach, które generują opóźnienia. Na punktualność naszych autobusów wpływa także sprzedaż biletów przez kierowców. Jednak w tej kwestii do końca obowiązywania umowy nie jesteśmy w stanie nic zmienić – dodaje.