Autobusowe perypetie

0
86

Piastowski magistrat napotkał trudności z wyłonieniem operatora linii autobusowych. Zawieszone zostało kursowanie linii P2.

Pierwotnie postępowanie przetargowe dotyczyło obsługi dwóch autobusów – P1 i P2. Nie obyło się bez trudności. Przetarg unieważniono i ogłoszono kolejny. Z jedną zasadniczą różnicą – chodziło już tylko o obsługę jednego autobusu. – Linia P2 została zawieszona z dwóch powodów – niskiego napełnienia autobusu i braku środków na rozstrzygnięcie przetargu – wyjaśniają urzędnicy z Piastowa.– Trudności z wyłonieniem operatora linii P1 wynikają ze względów formalnych, tj. błędów w ofertach – podkreślają.

Urzędnicy otworzyli oferty, które wpłynęły w kolejnym postępowaniu. Zgłosiło się dwóch zainteresowanych. Kursy P1 mają odbywać się od poniedziałku do soboty z wyjątkiem świąt. Należy wspomnieć, że przejazd autobusem jest bezpłatny.

Niewykluczone, że mieszkańcy Piastowa zyskają nowe połączenie. – Trwają rozmowy na temat uruchomienia nowej linii autobusowej. Od Ożarowa Maz. i Starych Babic otrzymaliśmy propozycję przyłączenia się do nowoprojektowanej linii autobusowej obsługującej te dwie gminy i Piastów. Ustalane są w tej chwili szczegóły naszego wspólnego działania – przekazali nam urzędnicy.