Atrakcje dla mieszkańców

187

Pruszkowski Rower Miejski i kajaki w Parku Potulickich – to atrakcje, które czekają na mieszkańców Pruszkowa.

Długi weekend majowy za nami, jednak osoby, które spędziły ten okres w mieście, nie mogły narzekać na nudę. Przez całą majówkę w Parku Potulickich można było za darmo wypożyczać kajaki. Warto również wspomnieć, że wystartował już także Pruszkowski Rower Miejski.

Miłośnicy dwóch kółek zacierali ręce i czekali, kiedy pojawią się stacje PRM. Nastąpiło to 30 kwietnia. Do dyspozycji mieszkańców jest obecnie 13 stacji (Gałczyńskiego, Park Mazowsze, Robotnicza, Parking Waryńskiego, PKP, Centrum Kultury i Sportu, Spacerowa, WKD Pruszków, Plantowa, Park Żwirowisko, Ostoja, MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II) i 106 rowerów. Z roku na rok zainteresowanie systemem rośnie, więc władze miasta postanowiły zwiększyć ilość miejsc oraz pojazdów. W 2018 roku było 8 stacji i 66 rowerów.

Z pewnością chętnych do korzystania z rowerów nie zabraknie. Dojazd do pracy stanie się łatwiejszy, a przejażdżka po mieście to dobry pomysł na chwilę relaksu oraz spędzenie czasu z rodziną. Warto przypomnieć, że bezpłatne jest pierwsze 20 minut wypożyczenia. Aby skorzystać z systemu, należy założyć konto na stronie PruszkowskiRower.pl.

Jest coś jeszcze dla miłośników wodnych atrakcji. W każdy weekend mieszkańcy Pruszkowa będą mogli skorzystać z kajaków w Parku Potulickich. Wypożyczalnia, zlokalizowana w okolicy dawnego baru Przystań, będzie otwarta w godzinach 10.00-18.00. Do dyspozycji mieszkańców będzie 10 kajaków.