Aleja 170 lip

70

Każde posadzone drzewo jest na wagę złota. W Regułach została utworzona aleja 170 lip.

Często podziwiamy wielkie drzewa, które mają setki lat. Są prawdziwymi świadkami historii, ale trzeba też pamiętać, że są niezwykle ważne dla człowieka. Przede wszystkim stanowią istotny materiał budowlany, są wykorzystywane jako opał, a także służą do produkcji papieru. Kolejna istotna kwestia to fakt, że lasy są, najprościej mówiąc, fabryką tlenu. Stanowią kluczową rolę w obiegu dwutlenku węgla w atmosferze. Problem w tym, że przez kolejne wycinki drzew ubywa w tempie ekspresowym, a na pojawienie się nowych potrzeba wiele czasu.

Musimy sobie zdawać sprawę ze znaczenia lasów dla nas i naszej planety. Dlatego warto sadzić drzewa i je pielęgnować. W Regułach, na wysokości stacji BP, utworzona została aleja złożona ze 170 lip. Na terenach zielonych, od drogi rowerowej Reguły – Pęcice w kierunku zachodnim i ul. Zachodniej, pracownicy firmy Vielda, należącej do koncernu Freudenberg, brali udział w sadzeniu drzew. Tym samym aktywnie włączyli się w świętowanie 170-lecia istnienia przedsiębiorstwa. Warto dodać, że drzewa ufundowała firma FHP Vielda Polska. Za kilka lat teren będzie wyglądał pięknie. Należy zwrócić uwagę, że posadzenie lip to krok w stronę alei spacerowej i element planowanych działań związanych z utworzeniem terenów rekreacyjnych.

Jubileusz był dobrą okazją do świętowania. Pracownicy firmy Vielda otrzymali od Wójt Gminy Michałowice Małgorzaty Pacheckiej tort i dyplom gratulacyjny. – Osobiste podziękowania dla mieszkańca naszej gminy, który pomyślał o tym, aby właśnie u nas taka aleja powstała i doprowadził ten pomysł do pięknego finału – podkreślała Małgorzata Pachecka.