Aktywne ferie

0
84

Ferie zimowe coraz bliżej. Dzieci i młodzież będą miały możliwość skorzystania z wielu ciekawych form spędzenia wolnego czasu.

Część uczniów ruszy na obozy zimowe, aby oddawać się swoim pasjom. Inni zostaną w domu, ale bez wątpienia nie są skazani na nudę. Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie organizuje „Artystyczny Kalejdoskop”. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-13.00. Uczestnicy poznają wiele ciekawych zagadnień. W programie przewidziano m.in. warsztaty animacji filmowej, budowę makiety miasta z kartonu, gry planszowe oraz zajęcia z opowieścią. W feriach w „Kamyku” mogą brać udział dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

Dzieci nie będą mogły narzekać na nudę
– każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla młodych miłośników kina ofertę przygotowało pruszkowskie Centrum Kultury i Sportu. Przez całe ferie, pięć dni w tygodniu, będą odbywały się dwa seanse dziennie – o 10.00 i 12.00. Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć takie filmy jak „Salma w krainie dusz”, „Misiek i chiński skarb” czy „Chłopiec i wilk”. Bilety w cenie 15 zł.

Bogatą ofertę spędzenia ferii przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie. Dzieci nie będą mogły narzekać na nudę – każdy znajdzie coś dla siebie. W programie „Zimy w mieście” są warsztaty naukowe, plastyczne, podróżnicze oraz projekcje filmów. Uczestnicy zajęć nauczą się m.in. lepić z gliny, grać na bębnach afrykańskich, a także projektować druk 3D. Udział w akcji jest bezpłatny. Informacje w sekretariacie MOK, tel. 22 723 65 50, 504 049 789.

W Centrum Kultury Raszyn odbędą się „Kulturalne ferie zimowe”. Zaplanowano dwa turnusy: 10-14 lutego oraz 17-21 lutego w godzinach 8.00-16.00. Oferta skierowana jest do dzieci z roczników 2009-2013. Odpłatność 140 zł (w tym obiady), liczba miejsc ograniczona. Zapisy w recepcji CKR.