50 lat razem

0
67

Pięć par z Piastowa odebrało z rąk burmistrza Grzegorza Szuplewskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Pięćdziesiąt lat temu połączyła ich miłość i razem idą przez życie. Potęga uczucia jest czymś niezwykłym, co pozwala pokonywać trudności i wspólnie cieszyć się z sukcesów. Są różne chwile, ale zawsze obok jest kochająca osoba, na którą można liczyć. Bagaż doświadczeń jeszcze bardziej scala związek i z sentymentem powraca się do dawnych lat.

Okazję do pięknych wspomnień miało pięć par w Piastowie. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji burmistrz Grzegorz Szuplewski wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP. Niektóre z par mają staż dłuższy niż 50 lat. Medale otrzymali państwo: Ewa i Marian Buczkowscy, Janina i Henryk Figatowie, Teresa i Tadeusz Parzydłowie, Janina i Edmund Tomkielowie oraz Genowefa i Lucjan Sakowscy. Podczas uroczystości nie brakowało ciepłych słów, wspomnień, serdecznych życzeń i kwiatów.

Aby otrzymać medale za długoletnie pożycie małżeńskie, należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego. Mogą dokonać tego jubilaci bądź ich bliscy. Warto wykonać taki krok, ponieważ to wyjątkowe przeżycie dla małżeństw i ich rodzin.