42 komputery dla szkół

78

Wsparcie dla szkół podstawowych z gminy Raszyn. Do placówek trafiły 42 komputery zakupione w ramach programu „Zdalna szkoła”.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami sytuację uczniów i nauczycieli. Edukacja odbywa się online, a więc niezbędne są komputery i dostęp do Internetu. Problem w tym, że nie wszyscy dysponują odpowiednim sprzętem. Sprawę tę starają się rozwiązać samorządy, które wspierają szkoły.

Gmina Raszyn zakupiła 42 komputery w ramach programu ministerstwa cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Gmina złożyła wniosek w ministerialnym programie i 6 kwietnia otrzymała pozytywną odpowiedź. Przeprowadzono niezbędne procedury, co pozwoliło dokonać zakupu sprzętu. – Pośpiech był o tyle ważny, że w związku z zamknięciem granic i utrudnieniami w pracy przedsiębiorstw, zapasy magazynowe sprzętu szybko się kończyły, a ceny zaczęły rosnąć – informuje Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn. – My zdążyliśmy zakupić taki sprzęt, na jakim nam zależało: wysokiej klasy 42 komputery z kamerkami, głośnikami, dotykowymi ekranami, które obecnie mogą służyć uczniom i nauczycielom do nauki zdalnej, a później przez kolejne lata będą służyć do nauki w klasach szkolnych – dodaje.

Sprzęt trafił do placówek w Raszynie, Ładach i Sękocinie.