1000 nowych książek

2

Do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszkowie trafiło 1000 nowych książek. To efekt wygranej w konkursie organizowanym przez Empik. Nagrodzona została również szkoła z Brwinowa.

W erze rozwoju technologicznego książki schodzą na dalszy plan, jednak jest wiele akcji promujących czytelnictwo. Dzieci i młodzież mają swoje ulubione pozycje, po które chętnie sięgają. Często dostają książki w prezencie, bo nie ma wątpliwości, że czytanie rozwija. Uczniowie pruszkowskiej „piątki” sprawili sobie wielką niespodziankę. Inaczej nie można tego określić, bo chodzi o 1000 nowych książek, które trafiły do szkolnej biblioteki.

Placówka wzięła udział w czwartej edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów, by czytać”. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Pierwszy etap wiązał się z koniecznością przygotowania pracy plastycznej przedstawiającej scenę z wybranej książki. Dzieci ze szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego narysowały bohatera powieści „O psie, który jeździł koleją” – psa Lampo. Następnie projekt został poddany pod głosowanie. Przez miesiąc za pośrednictwem aplikacji można było wesprzeć uczniów w walce o triumf. Dzieci i młodzież w ciekawy sposób zachęcały do wzięcia udziału w głosowaniu.

Pruszkowska „piątka” osiągnęła sukces. Szkoła znalazła się w gronie dziesięciu zwycięzców, którzy otrzymali po 1000 książek. Warto dodać, że tym gronie jest również inna placówka z terenu powiatu pruszkowskiego – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Uczniowie wykonali pracę, dla której inspiracją była „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej.

W konkursie wzięło udział 550 szkół. W sumie oddano ponad 925 tysięcy głosów.