10 zadań na 10 dni

0
56

Czas wolny od zajęć szkolnych można spędzić w ciekawy sposób. Gmina Michałowice przygotowała dla uczniów wyzwanie „10 dni w domu – 10 kreatywnych zadań”.

Szkoły świecą pustkami w związku z epidemią koronawirusa. Nieustannie powtarzane są apele do dzieci i młodzieży o zachowanie środków ostrożności i pozostanie w domach. Czas ten można spędzić w ciekawy sposób. Nie chodzi tylko o uzupełnienie zaległości w lekcjach, ale także rozwój i realizowanie kreatywnych zadań. Gmina Michałowice postanowiła rzucić wyzwanie wszystkim uczniom. Przez dziesięć dni dzieci i młodzież mają realizować zadanie z przygotowanej listy. Następnie zrobić zdjęcie bądź utworzyć plik tekstowy i wysłać na adres . Jury wybierze po trzy najbardziej kreatywne rozwiązana w kategoriach: uczniowie klas 0-3 oraz 4-6.

Zabawa trwa do 27 marca, więc rywalizacja jest już na ostatniej prostej. Wśród zadań do wykonania są m.in. projekt maskotki gminy, przygotowanie zdrowego posiłku i zaprezentowanie go w ciekawej formie, plakat z drzewem genealogicznym rodziny, wykonanie pisanki czy przygotowanie pracy na temat sposobów dbania przez rodzinę o środowisko. Na najlepszych czekają gry planszowe.

Gmina nie zapomniała o przedszkolakach. W czasie spędzonym w domu dzieci mają do wykonania cztery zadania: za pomocą stempelków (np. z ziemniaków) przygotować obraz przedstawiający wiosnę, następne narysować i wyciąć leśne zwierze. Kolejne to sporządzenie makiety z plasteliny bądź ciastoliny oraz wyklejanki z dowolnych materiałów. Zdjęcia prac należy przesyłać do 30 marca na adres . W treści konieczne podanie jest imienia oraz nazwiska i wieku dziecka. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: 3-4 lata oraz 5-6 lat.

Starsi, czyli uczniowie klas 7-8, przygotowują wideorelację prezentującą spędzanie czasu w domu. Każdy dzień to maksymalnie 15 sekund materiału. Liczy się kreatywność, pomysłowość i fantazja. Gotowe materiały należy nadsyłać do 30 marca. Nagroda główna to głośnik bluetooth.