Akademia już gotowa

0
953
Reklama

Niemal równo rok po wkopaniu kamienia węgielnego, kompleks Legia Training Center w Książenicach jest już gotowy. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał właśnie odbiorów obiektu.

O dopełnieniu formalności poinformował niedawno grodziski magistrat na swoim profilu facebookowym. – Ośrodek Szkoleniowy Legii został odebrany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru. Na przełomie czerwca i lipca obiekt będzie już gotowy do regularnych treningów i użytkowania przez piłkarzy oraz sztaby szkoleniowe. Cieszymy się z tak pięknej inwestycji i życzymy sukcesów – czytamy w informacji urzędu.

Historia książenickiego ośrodka miała swój początek w lutym 2016 r., kiedy władze stołecznego klubu podpisały z władzami Grodziska porozumienie w sprawie warunków inwestycji. Pod koniec 2018 r. Legia podpisała umowę z wykonawcą, firmą PORR SA. W kwietniu ubiegłego roku ruszyły prace budowlane.

Fot. Legia.com

Legia Training Center ma być nowoczesnym ośrodkiem szkoleniowym dla kadry warszawskiego klubu. Do nowego ośrodka mają się przenieść pierwszy i drugi zespół, najstarsze zespoły Akademii, komórka badawczo-rozwojowa LegiaLab, a także m.in. dyrektor sportowy i administracja sportowa. Do dyspozycji piłkarzy będzie osiem boisk, w tym sześć z nawierzchnią naturalną i dwa ze sztuczną. Dodatkowo w strefie pierwszego zespołu mieścić się będą szatnie, siłownia, strefy wypoczynku, sale konferencyjne, gabinety medyczne i hotel. Przeznaczona dla młodej kadry Akademia Piłkarska zostanie wyposażona w sale lekcyjne, bursę dla zawodników 13-18 lat oraz infrastrukturę do zajęć. Ponadto, w ośrodku stworzone zostaną powierzchnie dla start-upów sportowych oraz ogólnodostępne urządzenia rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców. Do akademii prowadzi nowa ulica, łącząca obiekt z ul. Olszową. Na początku roku przeprowadzono plebiscyt na patrona ulicy. W głosowaniu zwyciężyła nazwa Legionistów, a stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miejska Grodziska podczas kwietniowej sesji. Koszt budowy Legia Training Center wyniósł blisko 80 mln zł. Oficjalne otwarcie akademii odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj