Agata Trzop-Szczypiorska nowym wójtem Baranowa

0
165

Wczoraj odbyła się druga tura przedterminowych wyborów na wójta gminy Baranów. Zwyciężyła Agata Trzop-Szczypiorska, która uzyskała ponad 200 głosów więcej od kontrkandydatki Wioletty Mechockiej.

Pierwsza tura odbyła się dwa tygodnie temu, a jej wyniki wskazały dwie zdecydowane faworytki. Agata Trzop-Szczypiorska i Wioletta Mechocka zyskały miażdżącą przewagę nad pozostałymi kandydatami. Jednocześnie różnica pomiędzy paniami była wówczas niewielka – na Wiolettę Mechocką głos oddało 669 osób, podczas gdy jej rywalka otrzymała 616 głosów poparcia.

W drugiej turze różnica była już znacznie większa – Agata Trzop-Szczypiorska otrzymała 984 głosy, zaś jej kontrkandydatka – 764. Spośród oddanych w wyborach głosów 11 z nich było nieważnych.

W niedzielnych wyborach wzięło udział 1759 spośród 4234 uprawnionych do głosowania. To daje frekwencję na poziomie 41,5%.

Przypomnijmy: przedterminowe wybory ogłoszono po tym, jak w czerwcowym referendum mieszkańcy zagłosowali za odwołaniem poprzedniego wójta Waldemara Brzywczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię