90 nietrzeźwych kierowców w ostatni weekend. Więcej patroli

0
128
Reklama

W nadchodzący weekend policjanci ruchu drogowego będą częściej pojawiać się przy ulicach. Można spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał, że w ostatni weekend stołeczni policjanci zatrzymali 88 osób, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu. Dwie były pod wpływem narkotyków.

Poruszony tak złymi statystykami, przedstawił plan pracy na następny weekend. Nie zabraknie na drogach policjantów z grup „Speed”. Głównym zadaniem specjalnego „oddziału” jest przeciwdziałanie niebezpiecznemu zachowaniu na drodze. Policjanci, którzy należą do grupy poruszają się pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory oraz dokonują pomiaru prędkości z udziałem ręcznych mierników z funkcją rejestracji obrazu.

Wyższe mandaty

Przypominamy, że w ostatnią środę rząd przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Przewiduje on znacznie wyższe kary za m.in. przekroczenie prędkości, przejazd przez zamknięty szlaban kolejowy. Ma nastąpić podwyższenie maksymalnej grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. złotych.

W 2020 roku zgłoszono ponad 23 tys. wypadków drogowych, które miały miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W wyniku zdarzeń z poprzedniego roku śmierć poniosło niemal 2,5 tys. osób, a 26 tys. osób zostało rannych.

Reklama

Z winy pijanych kierowców doszło do 1,6 tys. wypadków. Zginęło 216 osób, a rannych zostało 1,8 tys. osób. W odniesieniu do ogólnej liczny wypadków z zeszłego roku, pijani kierowcy brali udział w 7,9 proc. wypadków.

Wejście w życie nowych rozwiązań dotyczących ruchu drogowego zaplanowano na 1 grudnia 2021 roku.

Czytaj również: W Brwinowie powstała jadłodzielnia

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj