8,5 miliona złotych dofinansowania na budowę Grunwaldzkiej

0
321
Reklama

Środki z Funduszu Dróg Samorządowych dla Pruszkowa. Miasto otrzymało 8,5 miliona złotych dofinansowania na budowę ul. Grunwaldzkiej.

Pruszków, powiat pruszkowski i Piastów od dłuższego czasu pracują nad kwestią budowy wiaduktu w ciągu ulic Broniewskiego i Grunwaldzkiej. Prowadzone były rozmowy i szukano najlepszych rozwiązań komunikacyjnych. Przedsięwzięcie wiąże się z ogromnymi kosztami, ale te będą podzielone na cztery podmioty. Samorządy podpisały stosowne porozumienia, w sprawę zaangażowane jest również PKP PLK SA. Budowa wiaduktu ma istotne znaczenie dla płynności i bezpieczeństwa ruchu samochodowego i pieszego na wskazanym obszarze. Kolejna kwestia to przebudowa ul. Grunwaldzkiej i jej odpowiednie dostosowanie do układu komunikacyjnego.

Pruszków ubiegał się o dofinansowanie zadania „Budowa ul. Grunwaldzkiej w zakresie dojazdu na wiadukt drogowy nad torami kolejowymi LK nr 1 i LK nr 447 wraz z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego i sieciami uzbrojenia terenu”. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Pruszków otrzymał dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia w wysokości 60%. Jest to kwota blisko 8,5 miliona złotych.

Czytaj także: Wypalanie traw – dramatyczne skutki

Symboliczny czek

21 kwietnia władze Pruszkowa odebrały symboliczny czek z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który przekazał poseł Zdzisław Sipiera. – Ta wspaniała wiadomość ucieszy również naszych partnerów tj. powiat pruszkowski oraz miasto Piastów. Dzięki tym środkom nasze budżety zostaną w znaczący sposób odciążone, co pozwoli realizować kolejne bardzo ważne inwestycje – podkreśla zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Dofinansowanie będzie stanowiło cenne wsparcie dla realizacji zadania. – Inwestycja, która będzie realizowana przy otrzymanym wsparciu, dotyczy budowy dwóch nowych odcinków dróg publicznych wymienionych oraz budowy wiaduktu drogowego nad torami – informuje pruszkowski magistrat. Celem jest stworzenie ciągu komunikacyjnego prowadzącego wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, przejście pod torami PKP i skomunikowanie z ul. Warszawską. Planowana jest również zmiana przebiegu tej drugiej drogi. W ten sposób zostanie połączona z projektowanym odcinkiem ul. Grunwaldzkiej. Główną osią zadania jest budowa wiaduktu nad torami.

Reklama

Czytaj także: Zabierz podatek ze sobą

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj