58 kolizji w święta

0
253

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatów pruszkowskiego i grodziskiego doszło do czterech wypadków i 58 kolizji. Nie było ofiar śmiertelnych.

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest nie tylko intensywny w domach, gdzie trwają przygotowania do spotkań z bliskimi i w sklepach, ale także na drogach. Wiele osób rusza w dalekie trasy, aby dotrzeć do rodziny. W związku z wzmożonym ruchem, nad bezpieczeństwem czuwa większa liczba policjantów.

Jak co roku funkcjonariusze zwracali uwagę na podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu. Przede wszystkim kontrolowali trzeźwość kierowców. Istotny jest również rozsądek i rozwaga na drodze, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz zasada ograniczonego zaufania. Dla bezpieczeństwa ważne jest zapięcie pasów i właściwe zamontowanie fotelika dla dziecka. Uczestnikami ruchu są również piesi i w ich przypadku policjanci podkreślają konieczność noszenia odblasków, dzięki czemu kierowca będzie mógł łatwiej ich dostrzec.

W okresie świątecznym policjanci na terenie powiatu pruszkowskiego odnotowali 36 kolizji. Doszło również do trzech wypadków, w których ucierpiało pięć osób, na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Apele policji nie trafiły jednak do wszystkich – zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących.

Z kolei na terenie powiatu grodziskiego doszło do jednego wypadku i 22 kolizji. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.