55 tysięcy na kolejne komputery

0
293
Reklama

Kolejne komputery trafią do szkół podstawowych z terenu gminy Raszyn. Samorząd otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu w wysokości 55 tysięcy złotych.

W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa bez komputera ani rusz. Samorządy wspierają nauczycieli i uczniów, aby ci mogli korzystać z odpowiedniego sprzętu. Gmina Raszyn pozyskała środki z programu „Zdalna Szkoła +” w wysokości 55 tys. zł, za które zostaną zakupione komputery do szkół podstawowych w Raszynie, Ładach i Sękocinie.

Obecnie trwają procedury formalne związane z pozyskaniem sprzętu, który będzie stanowił wyposażenie niezbędne do pobierania nauki online. Jak podkreślają władze Raszyna, komputery będą służyć uczniom i nauczycielom do nauki zdalnej, a następnie trafią do szkolnych pracowni. – Utrzymujący się stan epidemii i konieczność kontaktu online powoduje potrzebę dalszego doposażania naszych placówek oświatowych. Obecna edycja programu jest adresowana szczególnie do rodzin wielodzietnych, w których ze sprzętu komputerowego korzysta więcej niż jedno dziecko – informuje wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba.

Wcześniej do raszyńskich placówek oświatowych trafiły 42 komputery. Gmina zakupiła je w ramach programu „Zdalna szkoła +”, a dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł.

Reklama

Warto również wspomnieć, że samorząd planuje utworzenie nowej pracowni komputerowej w szkole podstawowej w Raszynie. Ma w niej znaleźć się 25 zestawów. Na ten cel gmina ma pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, które wyniesie ponad 100 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj