55 tysięcy na kolejne komputery

0
151

Kolejne komputery trafią do szkół podstawowych z terenu gminy Raszyn. Samorząd otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu w wysokości 55 tysięcy złotych.

W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa bez komputera ani rusz. Samorządy wspierają nauczycieli i uczniów, aby ci mogli korzystać z odpowiedniego sprzętu. Gmina Raszyn pozyskała środki z programu „Zdalna Szkoła +” w wysokości 55 tys. zł, za które zostaną zakupione komputery do szkół podstawowych w Raszynie, Ładach i Sękocinie.

Obecnie trwają procedury formalne związane z pozyskaniem sprzętu, który będzie stanowił wyposażenie niezbędne do pobierania nauki online. Jak podkreślają władze Raszyna, komputery będą służyć uczniom i nauczycielom do nauki zdalnej, a następnie trafią do szkolnych pracowni. – Utrzymujący się stan epidemii i konieczność kontaktu online powoduje potrzebę dalszego doposażania naszych placówek oświatowych. Obecna edycja programu jest adresowana szczególnie do rodzin wielodzietnych, w których ze sprzętu komputerowego korzysta więcej niż jedno dziecko – informuje wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba.

Wcześniej do raszyńskich placówek oświatowych trafiły 42 komputery. Gmina zakupiła je w ramach programu „Zdalna szkoła +”, a dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł.

Warto również wspomnieć, że samorząd planuje utworzenie nowej pracowni komputerowej w szkole podstawowej w Raszynie. Ma w niej znaleźć się 25 zestawów. Na ten cel gmina ma pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, które wyniesie ponad 100 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj