5 tysięcy maseczek dla Piastowa

0
582
Reklama

Wsparcie dla Piastowa w walce z koronawirusem. Ambasada Chin przekazała miastu 5 tys. jednorazowych maseczek ochronnych.

Wydawałoby się, że wszystko powoli wraca do normalności. Nie możemy jednak zapomnieć o trwającej pandemii koronawirusa. Trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, odpowiednim dystansie społecznym, dezynfekowaniu dłoni i noszeniu maseczek w sklepach, punktach usługowych i urzędach.

Piastów otrzymał od ambasady Chin wsparcie w postaci 5 tys. sztuk maseczek jednorazowych. – Cieszymy się z otrzymanego wsparcia. Maseczki chcemy przekazać na rzecz OSP w Piastowie. Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie, ale pokazała, że możemy się wspierać i liczyć na pomoc drugiej człowieka. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Piastów ma wsparcie w ambasadzie Chin w Polsce – mówi Przemysław Worek, zastępca burmistrza Piastowa.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w Piastowie gościli przedstawiciele Szanghaju. Strony rozmawiały na temat współpracy kulturalnej. Piastów został doceniony za otwartość i tolerancję wobec innych kultur. Przekazanie maseczek przez ambasadę Chin to przykład ugruntowanej współpracy stron. – Ambasador J.E. Pan Liu Guangyuan przekazał serdeczne pozdrowienia i wspomniał o przyjaźni między naszymi krajami. Jednocześnie w liście skierowanym do nas zapewnił o współpracy w walce z epidemią koronawirusa. Współpraca Piastowa z Chinami jest ugruntowana i stale się rozwija – podkreśla Przemysław Worek.

Piastów ma plany, aby pogłębić relacje. – Czynimy starania, aby pozyskać miasto partnerskie i wszystko jest na dobrej drodze. Piastów jest świetnie skomunikowany ze stolicą, a nasze Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza może stać się bazą dla wymiany naszej młodzieży i budowaniu ciekawych relacji pomiędzy młodymi Polakami i Chińczykami – zaznacza zastępca burmistrza.

Reklama

 

Czytaj również: Nowe województwo? PiS chce podziału Mazowsza

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj