48 milionów złotych na tegoroczne inwestycje powiatowe

0
281
Reklama

W budżecie powiatu pruszkowskiego na 2021 rok znalazło się wiele inwestycji drogowych, oświatowych, a także związanych z ochroną zdrowia. Na ich realizację starostwo przygotowało ponad 48 milionów złotych.

Planowane dochody powiatu pruszkowskiego w 2021 roku mają wynieść 192 miliony złotych. Po stronie wydatków zapisano 218,6 milionów złotych. Zatem deficyt wyniesie ponad 26,6 miliona złotych, czyli o blisko 10 mln zł więcej niż rok wcześniej. Źródłem jego pokrycia mają być kredyt bankowy, wolne środki oraz pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zapowiada się rok pracy i wyzwań. Na inwestycje starostwo przeznaczy ponad 48 milionów złotych. Zdecydowaną większość tej kwoty pochłoną działania związane z budową nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie. To koszt ponad 20 mln zł. Samorząd prowadzi prace związane z rozbudową Szpitala Powiatowego. Realizacja II etapu zadania wyniesie blisko 5,8 mln zł.

Czytaj także: MOS wyposażony w defibrylator

Planowana jest również przebudowa liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie – 4,2 mln zł. Z kolei 2,8 mln zł przeznaczone zostanie na budowę hali praktyk szkolnych z zapleczem dydaktycznym i szatniowo-sanitarnym przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie.

Szykuje się wiele inwestycji drogowych na terenie powiatu, co pochłonie blisko 13 mln zł. 2,5 mln zł ma kosztować przebudowa skrzyżowania dróg nr 3101W i 3103W ul. Platanowej w Nadarzynie. Modernizacja ul. Komorowskiej w Pruszkowie, na odcinku od Armii Krajowej do Pogodnej, wyniesie 2 mln zł. Przygotowano również 2,2 mln zł na rozbudowę ul. Dworcowej w Piastowie oraz ul. Bodycha w Regułach (odcinek od ul. Sienkiewicza w Piastowie do skrzyżowania z ul. Regulską w Regułach i dzielnicy Ursus). 1 mln zł powiat przeznaczy na budowę wiaduktu nad torami PKP pomiędzy ul. Warszawską w Pruszkowie i ul. Grunwaldzką w Piastowie. Podobną kwotę pochłonie remont ul. Józefowskiej w gminie Brwinów.

Reklama

W budżecie można znaleźć również ciekawostki. Z pewnością za taką uchodzi budowa i uruchomienie stacji ładowania samochód elektrycznych. Planowana jest także modernizacja zabytkowego budynku przy ul. Kraszewskiego 18 w Pruszkowie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj