reklama

300 zł na dobry start

0

Trwa nabór wniosków do programu „Dobry start” czyli dofinansowań do wyprawki szkolnej. W ramach programu można otrzymać 300 zł.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku każdemu dziecku do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole, dofinansowanie można otrzymać do 24. roku życia. O wypłatę świadczenia mogą ubiegać się rodzice, opiekunowie prawni i opiekunowie faktyczni dziecka. W przypadku pieczy zastępczej wniosek składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

„Dobry start” jest prowadzony przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Resort szacuje, że daje wsparcie ok. 4,6 miliona dzieci w całej Polsce. Program powstał z myślą o sfinansowaniu wyprawki szkolnej, czyli zakupu podręczników i przyborów niezbędnych w nauce. Nie ma jednak obostrzeń w kwestii wydatkowania pieniędzy – rodzic może je przeznaczyć na dowolny cel.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek online za pośrednictwem portalu Emp@tia. Od 1 sierpnia można również składać dokumenty w formie papierowej. Wniosek złożymy w tych samych instytucjach, które realizują świadczenie 500+. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę środków do 30 września. Jeśli złożymy dokumenty później, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, pieniądze trafią na nasze konto w ciągu 2 miesięcy.

Wzory wniosków można znaleźć tutaj:

Wzór wniosku o świadczenie dobry start

Wzór wniosku o świadczenie dobry start w pieczy zastępczej

Świadczenie nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola i zerówki oraz studentów.

Czytaj również: Nadarzyn zbiera nakrętki

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version