30-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej

0
333
Reklama
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piastowie świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji w Muzeum Miasta Piastowa pojawiła się wystawa.
28 września 1990 roku – to początek istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie, która wyodrębniła się w wyniku podziału RSM „URSUS” w Warszawie. Przez kolejne lata rozwijała się i poszerzała swoją ofertę. W zasobach spółdzielni znajdują się lokale mieszkalne, lokalne użytkowe, garaże, ale to tylko część jej działalności. Instytucja prowadzi również aktywność kulturalno-oświatową w klubach Relax i Novus. Spółdzielnia współpracuje również z Muzeum Miasta Piastowa.
30 lat minęło, a więc jest co wspominać. Mieszkańcy Piastowa mogą poznać historię spółdzielni dzięki wystawie, która została otwarta 5 października w Muzeum Miasta Piastowa. W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Grzegorz Szuplewski, zastępca burmistrza Przemysław Worek, a także przedstawiciele spółdzielni. Zaproszeni goście wpisali się do księgi pamiątkowej.
Wystawa pozwala przenieść się w czasie. Mieszkańcy mogą podziwiać czarno-białe zdjęcia z kronik przedstawiające dawne zasoby spółdzielni oraz aktualne fotografie. Z wystawą można zapoznać się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Czytaj również: Punkt Obsługi Mieszkańców

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj