3 grudnia Rajd Barbórka pojedzie ulicami Pruszkowa

0
116
Reklama

Motoryzacyjne emocje w Pruszkowie. 3 grudnia o 18.00 zaplanowano start honorowy Rajdu Barbórka.

Ogromne emocje dla fanów motoryzacji w Pruszkowie. Rajd Barbórka to impreza o wielkiej randze i tradycji. W tym roku kierowcy pojadą ulicami Pruszkowa, gdzie będą walczyć o triumf. Samochody wyścigowe, ryk silników, prędkość i wielkie emocje – wieczór 3 grudnia w Pruszkowie będzie wyjątkowym sportowym przeżyciem.

Start rajdu odbędzie się o 18.00 w okolicach dworca PKP przy ul. Sienkiewicza. Wtedy zaplanowano start honorowy, zaś odcinek Sznajder Batterien Pruszków ruszy o 18.15. Trasa liczy 3,6 kilometra. Organizatorzy zapowiadają, że będzie widowiskowo. Z pewnością ciekawie zapowiada się fragment wiodący krętym ślimakiem na najwyższy poziom parkingu galerii handlowej Nowa Stacja.

– Na górze kierowcy pokonają techniczną sekcję, a następnie zjadą na dół, aby kontynuować walkę na ulicach Pruszkowa – informują organizatorzy.

Meta odcinka nieopodal Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Po zjeździe z dachu Nowej Stacji kierowcy pojadą ulicami Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Wstęp bezpłatny. Widzowie będą mogli podziwiać rywalizację w przygotowanych strefach kibica.

Reklama

Mieszkańcy Pruszkowa w godzinach wieczornych muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w okolicach dworca PKP, Nowej Stacji i MZO.

Dalsze zmagania

W sobotę 4 grudnia dalsza części rywalizacji w Rajdzie Barbórka. Os 2/3 zaplanowano w Słomczynie w godzinach 8.30-12.00. Kierowcy będą mieli do pokonania dwie pętle asfaltowego toru. Os 4/5 na torze Służewiec w godzinach 10.20-14.00. Potem kierowcy przeniosą się na warszawskie Bemowo, które od lat jest sercem Rajdu Barbórka. Precyzując – chodzi o Autodrom Bemowo Duet. Zakończenie oczywiście na ul. Karowej. Odcinek ponad dwukilometrowy, start od 17.00. Wejście dla kibiców od 16.00.

Czytaj również: Działalność pruszkowskiego punktu szczepień w grudniu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj