23 nowe urządzenia do zabawy

0
371
Reklama

Zmiany na placu zabaw w pruszkowskim Parku Mazowsze. Najmłodsi zyskali nowe urządzenia do aktywności na świeżym powietrzu.

Plac zabaw to miejsce, gdzie kumuluje się wiele energii i radości. Dzieci chętnie korzystają z licznych atrakcji. Bywa jednak, że miejscami stan zabawek jest daleki od ideału. Z pewnością nie można tego powiedzieć o placu zabaw w Parku Mazowsze w Pruszkowie. W tym roku miasto podjęło decyzję o modernizacji terenu. Pod koniec listopada można było już podziwiać efekt działań. – Żbików może pochwalić się nowym, pięknym miejscem – zaznacza prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Dzieci mogą korzystać z nowych i w pełni bezpiecznych urządzeń zabawowych, których zainstalowano łącznie 23. Wśród nich są m.in. domek zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawki czy zestaw wielofunkcyjny w formie okrętu z podejściem w postaci ścianki wspinaczkowej. Na terenie pojawił się również przewijak. Zadbano o nowe ławki i śmietniki. W trosce o bezpieczną zabawę pojawiła się odpowiednia nawierzchnia. Nie zabrakło nasadzeń zieleni.

Przebudowa placu zabaw kosztowała ponad 960 tys. zł. Z pewnością dzieci z radością będą korzystać z terenu. To ciepła wiadomość w coraz zimniejszą jesień. – Jako tatę dwóch córek bardzo cieszą mnie takie nowe miejsca na mapie naszego miasta, bo wiem, że również i my rodzice możemy spędzać tam miło czas – podkreśla prezydent Makuch.

Czytaj także: Blisko 1,4 miliona na przebudowę drogi

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj