200 tysięcy złotych dofinansowania na remont sali gimnastycznej

0
153
Reklama

Blisko 200 tysięcy złotych dofinansowania na remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie. Środki zostały przyznane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021.

Troska o odpowiednią infrastrukturę szkolną to jeden z priorytetów powiatu pruszkowskiego, o czym zapewnia starosta Krzysztof Rymuza. Tym razem obiektem zainteresowania jest Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica. Nadszedł czas na remont sali gimnastycznej.

Obiekt ma swoje lata i wymaga zmian. – Remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie jest niezbędny, ponieważ od momentu jej powstania w 1968 roku została wyremontowana tak naprawdę tylko raz. Uczy się tam około 600 uczniów, którzy uczęszczają do Technikum i Szkoły Branżowej. Potrzebują oni sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, która poprawi warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz organizacji uroczystości szkolnych i środowiskowych – przekazuje starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Z pewnością cennym wsparciem przy modernizacji sali będą środki, które powiat otrzymał w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Jest to dokładnie 199 804,00 zł. Zadanie związane z remontem sali w Zespole Szkół nr 1 ma kosztować ponad 270 tysięcy złotych.

Modernizacja obejmie wymianę instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia. Konieczna jest naprawa ubytków w tynku, a także malowanie ścian i sufitów. W ramach zadania wykonawca zajmie się parkietem oraz instalacją nagłośnienia.

Reklama

Hala praktyk

Należy również wspomnieć, że Zespół Szkół nr 1 wzbogaci się także o halę praktyk. Uczniowie zyskają komfortowe warunki do rozwoju umiejętności. Na piętrze powstaną dwie pracownie na 15 osób, obiekt będzie posiadał halę warsztatową z trzema podnośnikami samochodowymi, a także odpowiednie zaplecze administracyjne i sanitarne. Wartość inwestycji to ponad 4,6 miliona złotych.

Czytaj również: Jesteś właścicielem domu? Pamiętaj o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj