151 dzieci

0
343
Reklama

Narodziny potomka to ogromna radość. W styczniu i lutym w powiecie pruszkowskim urodziło się 151 dzieci.

W jednej chwili świat wywraca się do góry nogami. Wielka radość, szczęście, łzy, a zarazem ogromna odpowiedzialność. Narodziny dziecka to szczególne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Tak na marginesie, mówi się, że „małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”. To już jednak kwestia do osobistej analizy i oceny. Wracając do kwestii urodzeń, powiat pruszkowski podzielił się statystykami z pierwszych miesięcy 2020 roku. W styczniu i lutym na jego terenie urodziło się 75 dziewczynek i 76 chłopców. Szczęśliwym rodzicom pozostaje złożyć serdeczne gratulacje.

Obecna sytuacja związana ze stanem epidemiologicznym jest niezwykle trudna. W szpitalach obowiązuje zakaz obecności osoby bliskiej, dlatego istotne jest wsparcie udzielane kobietom spodziewającym się dziecka przez personel. Szpital powiatowy na Wrzesinie zapewnia, że gwarantuje matkom fachową i ciepłą opiekę. W placówce porody i cięcia cesarskie odbywają się bez zakłóceń.

W kontekście szpitala powiatowego warto pamiętać o jego rozbudowie. W październiku 2019 roku władze starostwa podpisały na modernizację placówki, w ramach której zostanie stworzony nowoczesny blok porodowy z salą cięć cesarskich. Całkowity koszt inwestycji to blisko 20 milionów złotych.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj