150 nowych mieszkań

0
345
Reklama

Plany powiększenia zasobów mieszkaniowych Pruszkowa. Na terenie przy ul. Elektrycznej ma pojawić się blisko 150 lokali.

Brak mieszkań komunalnych to bolączka wielu samorządów. Kolejną problemową kwestią jest stan lokali, które znajdują się w zasobach gmin. Pruszków chce powiększyć ilość mieszkań znajdujących się w zasobach komunalnych. Władze miasta planują inwestycję na terenie przy ul. Elektrycznej.

Działania te miałyby powiększyć zasób Pruszkowa o blisko 150 mieszkań. Obecnie na terenie przy ul. Elektrycznej znajduje się budynek, którego stan, delikatnie mówiąc, daleki jest od ideału. Władze miasta, wraz z Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, planują tam budowę dwóch budynków. Obecnie trwają prace na wstępnym planem i koncepcją. W minionym tygodniu na terenie przy ul. Elektrycznej odbyła się wizja lokalna, w której wzięli udział m.in. prezydent Paweł Makuch i zastępca prezydenta Konrad Sipiera.

Na efekty działań należy jednak poczekać. – To dopiero początek drogi, koncepcja i pierwsze plany. Ale będziemy się starać, aby w miejscu budynku, który stoi tam obecnie, a jest już w bardzo złym stanie technicznym, powstały nowe lokale dla naszych mieszkańców – tłumaczy prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Rewitalizacja budynku

W ostatnim czasie miasto zajęło się rewitalizacją budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 4. Prace dobiegły końca. Remont objął m.in. wymianę okien, roboty ociepleniowe, modernizację dachu, doposażenie lokali w wewnętrzną instalację ciepłego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, a także zagospodarowanie terenu.

Reklama

Czytaj także: Praktyki w nowych warunkach

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj