15-letni Strażak Miesiąca nagrodzony

0
384
Reklama

W lipcu Mateusz Krawczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Falenty otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca. 15-latek ruszył na pomoc poszkodowanemu w wypadku drogowym. Teraz młodego bohatera nagrodził wicemarszałek województwa.

O zdrowiu i życiu ludzkim może decydować chwila. W przypadku zagrożenia w postaci zdarzenia drogowego każda sekunda ma ogromne znaczenie. Druh Mateusz Krawczyk nie zastanawiał się ani chwili i ruszył na pomoc mężczyźnie, który wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a auto przewróciło się na bok.

Do zdarzenia doszło 23 lipca w Falentach. 15-letni Mikołaj Krawczyk, ze starszym sąsiadem, ruszyli do akcji ratowniczej. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wezwali służby, weszli do pojazdu, sprawdzili stan poszkodowanego i pomogli wyjść mu z auta. Aż do czasu przyjazdu ratowników młody strażak czuwał przy poszkodowanym.

Druh z OSP Falenty otrzymał w lipcu tytuł Strażaka Miesiąca. 29 września młody strażak otrzymał nagrodę z rąk wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego. – Odważny i bardzo dojrzały – taki właśnie jest druh Mateusz Krawczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Falenty. Ten bohaterski młody strażak uratował życie mężczyźnie, który został poszkodowany w wypadku drogowym. Gratulujemy odwagi – podkreśla wicemarszałek.

Postawa 15-letniego Krawczyka spotkała się z uznaniem. – Mateusz wykazał się wielką odwagą i roztropnością w niesieniu pierwszej pomocy. Młody strażak pilotował stan zdrowia poszkodowanego i zapewnił wsparcie do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Dla tak młodego człowieka to wielki akt bohaterstwa, za który bardzo dziękujemy. Składam wyrazy szacunku – komentował wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba.

Reklama

Czytaj również: Piastów odrzuca koncepcję Panattoni

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj