10,5 mln na inwestycje

0
254

Cykl budżetowy kończymy w powiecie grodziskim. Jak przedstawiają się plany inwestycyjne starostwa na najbliższy rok?

Pod koniec grudnia radni powiatu grodziskiego jednogłośnie uchwalili budżet na 2020 r. Zaplanowano w nim dochody w wysokości 109,2 mln zł oraz wydatki na łączną sumę 110,7 mln zł. To daje półtoramilionowy deficyt, na którego pokrycie zostanie zaciągnięty kredyt.

W bieżącym roku na inwestycje zabezpieczono 10 638 000 zł. Najdroższą z nich będzie szacowana na 3,5 mln zł rozbudowa drogi powiatowej 1504W na liczącym 1,5 km odcinku od ul. Mazowieckiej w Opypach do granic Milanówka. 1,1 mln zł pochłonie budowa skrzyżowania drogi powiatowej 1508W z drogą gminną 150210W w Chlebni. Kolejny milion to remont ul. Pomorskiej w Jaktorowie. 550 tysięcy zaplanowano na przebudowę drogi nr 1512W w Żukowie. 300 tys. zł będzie kosztować budowa chodnika wzdłuż ul. Topolowej w Henryszewie (gmina Jaktorów). Tyle samo powiat wyda na chodnik wzdłuż drogi powiatowej w Książenicach, w rejonie ronda i skrzyżowania z ul. Korzenną. Z kolei budowa ciągu pieszego wzdłuż ul. Paprociowej w Opypach pochłonie 150 tys. zł. Zaplanowano również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Montwiłła, Mokronoskich i Spokojnej w Grodzisku.

Oczywiście drogi to nie wszystko. Dwa miliony zabezpieczono na remont budynku przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku Maz., na potrzeby starostwa powiatowego. Wśród istotniejszych wydatków znajdziemy również budowę miejsc postojowych przy ul. Piasta w Milanówku (515 tys. zł) oraz zakup sprzętu dla Szpitala Zachodniego (200 tys. zł). Kolejne 100 tysięcy złotych przeznaczono na zakup systemu do głosowania oraz transmisji obrad sesji Rady Powiatu.

Projekt budżetu został przygotowany już w połowie listopada. 14 grudnia Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała projekt i 20 grudnia został on poddany pod głosowanie radnych. Za przyjęciem budżetu zagłosowało wszystkich 21 radnych.